Актуелно
Почетна / Локално / Шилегов: Програмата за работа на „Лајка“ е во интерес и на животните и на скопјани

Шилегов: Програмата за работа на „Лајка“ е во интерес и на животните и на скопјани

На вчерашната јавна дебата што се одржа во салата на Советот на Град Скопје, градоначалникот Шилегов одговараше на прашањата на активистите за благосостојба на животните, поврзани со работењето на ЈП „Лајка“.

Тој се осврна на промените што ги носи новата програма на ЈП „Лајка“, за продолжувањето на принципот „залови, стерилизирај, пушти“, за утринското заловување, како и на прашањата за можено отворање иден резерват за кучиња и користењето странски искуства.

loading...