Шилегов: Во вториот круг влегуваме изедначено

од Берта Китинска

Вчера имавме успешен демократски ден, сакам да им се заблагодарам на сите што ја дадоа поддршката, во вториот круг влегуваме изедначено.Скопје мора да продолжи напред и се надевам дека скопјани ќе излезат во поголем број во вториот круг, кажа денеска кандидатот за градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов.

На парашњето од кој свој противкандидат од првиот круг очекува поддршка, Шилегов кусо одговри: „Јас како и секогаш се потпирам на гласовите на граѓаните“.

Слични содржини