Актуелно
Почетна / Локално / Шилегов: Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје (ВИДЕО)

Шилегов: Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје (ВИДЕО)

Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје. Постапката за избор на изведувач, ја започнуваме до крајот на јули напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил.

-Овој мост, ќе ги спојува Карпош 3 и 4 по ул. Љубљанска (покрај Сити мол) со Злокуќани и Бардовци на ул. Скупи.

Еве како изгледа новиот мост во Скопје !

Скопје, една поинаква приказна …

 

Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје. Постапката за избор на изведувач, ја започнуваме до крајот на јули. Овој мост, ќе ги спојува Карпош 3 и 4 по ул. Љубљанска (покрај Сити мол) со Злокуќани и Бардовци на ул. Скупи.Еве како изгледа новиот мост во Скопје !Скопје, една поинаква приказна …#Скопје#ЧекорПоЧекор

Публикувахте от Петре Шилегов в Събота, 4 юли 2020 г.

loading...