Силен земјотрес го потресе омиленото српско летувалиште во Грција

од Radmila Tasevska

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала се случи во јужниот дел на Средоземното Море во близина на грчкиот остров Родос.

Епицентарот на земјотресот бил на географска должина од 20 километри, на 80 километри од островот Родос.

Сè уште нема информации за материјална штета и повредени.

Слични содржини