Скопјанец починал од убод на стршлен

од Nikola Popovski

На 05.07.2020 во 17.00 во Полициската станица Карпош, лекар од Итна медицинска помош пријавил дека околу 16.30 часот во својот стан на ул.„Никола Русински“ бил пронајден починат М.Т.(49).

На местото на настанот била затекната В.М.(57) од Скопје, која изјавила дека во 16.11 часот добила повик од М.Т. дека го каснал стршлен и побарал од неа да повика итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Слични содржини