Актуелно
Почетна / Хроника / Случај „АКМИС“: Панчевски повторно не се појави на суд

Случај „АКМИС“: Панчевски повторно не се појави на суд

Поранешниот прв човек на Кривичниот суд, Владимир Панчевски иденеска не се појави на судење во Велес, откако не ја земал поканата од пошта. Во судницата не се појавивја и неговите адвокати. Следното рочиште е закажано за 21 април, пренесе ТВ 24.

Панчевски е обвинет дека како претсетадел на Кривичен го злоупотребувал системот за електронско распределување предмети (АКМИС), откако рачно одлучувал кој судија, кој предмет ќе го суди.

loading...