Сончево време, максимални температури до 35 степени

од Stefanija Kuzmanovska

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=8.

Дневните температури ќе се движат од 23 до 35 степени.

Слични содржини