Сообраќајот по наместа влажни коловози

од Stefanija Kuzmanovska

Сообраќајот на државните патишта вечерва се одвива непречено по влажни коловози. Врне снег на Попова Шапка.

Од Македонија пат предупредуваат дека на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП Македонија пат,посочуваат, се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Слични содржини