Актуелно
Почетна / Локално / Средена локацијата која претходно беше депонија во Кисела Вода (ФОТО)

Средена локацијата која претходно беше депонија во Кисела Вода (ФОТО)

„Еве како сега изгледа со децении создаваната депонијата во општина Кисела Вода веднаш до пругата, а во непосредна близина на центарот на нашиот град, позади бараките во населбата 11 Октомври“, сподели денеска градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Скопје го наследивме со мноогу проблеми и многу вакви места. И ги решаваме. Еден по еден, чекор по чекор. Скопје, една поинаква приказна …- напиша тој.

loading...