Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Интер подготвен да плати 35 милиони евра за Кулушевски

Играчот од средниот ред на Парма, Дејан Кулушевски, изнајмен од Аталанта, може наскоро да замине во Интер, пренесува „Кориере дела Сера“. Според медиумот, Интер се согласил да и плати на Аталанта 35 милиони евра за 19-годишниот Швеѓанец со македонско потекло. Миланскиот клуб посакува да го реализира трансферот во јануари, но …

Повеќе