Тапанарот на групата Амадеус почина од коронавирус

од Stefanija Kuzmanovska

Тапанарот на популарната српска музичка група Амадеус бенд, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина по борба со коронавирусот.

Бојан ја загуби битката на 45-годишна возраст, а музичкиот свет остана во шок по оваа тажна вест.

Пејачот Дарко Филиповиќ преку својот Инстаграм профил се прости од Токан, кој објави црно-бела фотографија од него со шокантни зборови:

„Брат, сè што знам е дека повторно ќе се сретнеме некаде… Р.И.П.“

loading...

Слични содржини