Таткото на Меган Маркл: Хари прави сурови работи за малку пари

од Nikola Popovski

Томас Маркл, таткото на војвотката од Сасекс Меган Маркл, изјави дека неговата ќерка се откажала од своето семејство и ја замолил да порасне. Маркл го споменал и зетот принцот Хари, велејќи дека „се што прави сега е да вози велосипед во населбата каде што живее“.

Пензионираниот директор за осветлување кој живее во Мексико, додаде дека тој и Меган мора „да пораснат, да разговараат, да се помират“ и да ги подобрат своите семејни односи, пишува „Daily Mail“.

Таткото на војвотката тврди дека таа се променила кога го запознала Хари. Тој никогаш не го запознал Хари или внуците Арчи и Лилибет.

„Многу сум загрижен за тоа, би сакал да ги видам моите внуци. Многумина ми предложија да го тужам моето дете, но мислам дека тоа би било лицемерно“, рече тој.

Затоа, единствениот начин да стигнете до вашата ќерка е преку јавни обраќања.

„Јас кажав сосема јасно дека ќе продолжам да се појавувам во медиумите додека не разговарам со неа. Ќе направам свое шоу ако успеам и на крајот, порано или подоцна, тој ќе почне да разговара со мене. Ова е премногу детско, некако глупаво, време е да разговараме едни со други. Ние сме семејство“, рече тој.

Тој се осврна и на мемоарите напишани од неговиот зет, во кои, најверојатно, ќе изнесе на виделина разни пикантерии од кралската палата.

„Тоа е Сурово. Тоа што ​​сака да ја навреди својата баба кралицата е смешна идеја. Тој ќе го стори тоа на жена која има 95 години само заради некои пари“, рече Томас.

Тој додаде дека и порано се карал со Меган, најмногу поради интимноста што ја има со другите деца.

Слични содржини