Тепачка меѓу кавадарчани и скопјани

од Берта Китинска

Во Полициската станица Кавадарци биле приведени десет лица, поради тоа што во 01.30 часот на ул.„Илинденска” во Кавадарци учествувале во физичка пресметка, која настанала помеѓу А.Ц.(25), Д.В.(20), М.В.(21), М.М.(21), М.М.(21) и Г.Ј.(21), сите од Скопје, од една страна и И.Т.(20), Ф.А.(24), Ј.Н.(27) и Д.А.(26), сите од Кавадарци, од друга страна, соопштија од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе им бидат поднесени соодветни поднесоци.

Слични содржини