Тетово: Растурена свадба, приведен управителот

од Vladimir Zorba

Во Тетово вечерва е затворен хотелот „НБ” и е растурена свадба, а бил приведен и управителот, јавуваат од Државниот пазарен инспекторат.

Полицијата го привела управителот на ресторанот, поради непочитување на протоколите за забрана за големи собири и веселби.

Повеќе детали за акцијата најавуваат за утре.

loading...

Слични содржини