Трагедија кај Кочани: Загина мотоциклист

од Nikola Popovski

Тешка сообраќајна несреќа со смртни последици се случила синоќа во кочанско, информираа од МВР.

-На 11.08. 2022 во 18.55 часот било пријавено дека на експресниот пат во изградба Кочани-Крупиште кај клучката за с.Спанчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “поло“ со кочански регистарски ознаки, управувано од Д.А.(19) од с.Спанчево и мопед “томос апн 6“ со кочански регистарски ознаки управуван од С.А.(71) од Кочани.

По несреќата возачот на моторциклот бил пренесен во ЈЗУ Општа болница во Кочани за укажување на лекарска помош по што бил препратен во Клиничката болница во Штип каде починал, соопштија од полицијата.

Слични содржини