Трагедија во Кичево: 24-годишно момче починало откако се здобило со тешки повреди при работа

од Берта Китинска

На 06.07.2022 година во 17.40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека Ј.Е.(24) од кичевското село Зајас, при изведување градежни работи со градежна машина во двор сопственост на Н.Г.(69) од селото Србица, се здобил со тешки телесни повреди, по што во болницата во Тетово им подлегнал на повредите.

Извршен е увид и по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на семејството.

Слични содржини