ТРАМП ВО ФОРМА: Мислиш дека Бајден може така да ја погоди топката? (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се одмара од својот мандат како прв човек во Соединетите држави играјќи голф.

По еден одличен удар што беше снимен, Доналд Трамп се сврте кон другите играчи.

– Дали мислите дека Бајден може така да ја погоди топката? Не би ја поминал првата дупка – рече Трамп со насмевка.

Слични содржини