Тричковски: Среќни сме што ја ставивме Македонија на европската фудбалска мапа

од Stefanija Kuzmanovska

Ова е остварување на сонот за цела Македонија. Ќе дадеме се од себе. Докажавме дека смезрели за едно вакво големо натпреварување, изјави напаѓачот на фудбалската репрезентација на Македонија, Иван Тричковски од Букурешт.

Фудбалерот на Ларнака вели дека тимот докажал дека е зрел за едно вакво големо натпреварување.

– Среќни смешто ја ставивме Македонија на европската фудбалска мапа, вели популарниот Тричко.

„Црвено-жолтите“ го играат својот прв меч во недела од 18 часот против Австрија на историскиот прв настап на континенатално натпреварување.

Слични содржини