Тројца новозаразени и двајца починати од Ковид-19

од Nikola Popovski

Тројца новозаразени и двајца починати од коронавирус во последните 24 часа, информира Министерството за здравство.

Од 1.601 тестирања, регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-19 и сите тројца се од Скопје.

„Пријавени се два смртни случа од Скопје (76г) и Куманово (75г), и тие се починати во болнички услови“, додаваат од МЗ.

Слични содржини