Центар и Аеродром на врвот: Како се движат бројките на заразени во останатите скопски општини?

од Nikola Popovski

Министерството за здравство објави дека од почетокот на епидемијата со коронавирус во Скопје имало вкупно 6488 заразени, а активни се 567 случаи.

Бројот на активни случаи по општините во главниот град се: (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата): Чаир – 57, Гази Баба – 73,  Аеродром – 84, Карпош – 73, Центар – 76, Кисела Вода – 55, Ѓорче Петров – 28, Бутел – 32, Шуто Оризари – 15, Студеничани – 9, Сарај – 18, Арачиново – 9, Илинден – 14, Сопиште – 3, Чучер Сандево – 4, Петровец – 7, Зелениково – 2, Странец – 6, Нераспределен-2.

 

loading...

Слични содржини