„Црвено-црните“ го освоија Купот на Македонија

од Берта Китинска

Екипата на Вардар вечерва во Скопје го победи Еурофарм Пелистер со 26:24 во финалето на Купот на Македонија и по 14-ти пат го освои вредниот трофеј.

Во составот на Вардар најефикасен беше Чупиќ со седум голови, Дисингер постигна шест, кај Пелистер Перќ реализираше девет пати. Ристовски имаше пет одбрани, на спротивната страна Чаневски имаше десет.

Слични содржини