Актуелно
Почетна / Македонија / Твитер реакции: „Купив кило банани. Имам чуство дека ме следат“

Твитер реакции: „Купив кило банани. Имам чуство дека ме следат“

МВР  запленеи  килограм кокаин во скопското село Крушопек по истрага во во координација со Јавно обвинителство и со царинските служби. Кокаинот беше пронајден меѓу пратките со банани во магацинот на „Банекс Компани“ ДООЕЛ.

По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби“, се огласи сопственикот на овој бренд, словенечката компанија „Растодер“, која тврди дека била „цел на злоупотреба од страна на криминален картел“.

Овој случај предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

loading...