Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Во Венецуела запленет еден тон кокаин, уапсени црногорски државјани

На бродот „Арес“ во водите на Венецуела зепленет е еден тон кокаин и уапсени се црногорски државјани, соопшти денеска Управата на полицијата на Црна Гора, а пренесува порталот ЦДМ. Од Управата истакнуваат дека станува збор за повеќемесечна меѓународна акција која ја иницирала црногорската полиција во соработка со холандската, британската и …

Повеќе

Твитер реакции: „Купив кило банани. Имам чуство дека ме следат“

МВР  запленеи  килограм кокаин во скопското село Крушопек по истрага во во координација со Јавно обвинителство и со царинските служби. Кокаинот беше пронајден меѓу пратките со банани во магацинот на „Банекс Компани“ ДООЕЛ. По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани …

Повеќе

Кокаинот скриен во пратката со банани е злоупотреба од криминален картел, тврдат од „Растодер“

По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби“, се огласи сопственикот на овој бренд, словенечката компанија „Растодер“, која тврди дека била „цел на злоупотреба од страна на криминален картел“. Словенечките медиуми посочуваат дека кокаинот бил скриен меѓу банани …

Повеќе

Запленетиот кокаин во Крушопек, дел од голема количина со крајна дестинација во земјава

Еден килограм запленет кокаин, кој бил дел од многу голема количина дрога, чија крајна дестинација била нашата земја, приведени четири лица, отворање финансиска истрага за правното лице во чии простории е пронајдена дрогата, истрага за евентуална вмешаност на други физички и правни лица, се резултатите од полициската акција во селото …

Повеќе

ГАЛЕРИЈА: Како бил запленет еден килограм кокаин во скопско Крушопек

Кокаин скриен во картонска кутија со банани, нашла полицијата во вчерашната акција која од опозициската ВМРО-ДПМНЕ беше најавувана како најголемата акција во земјата до сега. Во акцијата, запленет е само еден килограм кокаин, а не како што се тврдеше, 1,3 тони кокаин. „Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран …

Повеќе

Чулев: Четворица се лишени од слобода, во компанија за увоз на банани е фатен само дел од кокаинот

Полициските единици во координација со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во акција со повеќе други држави, реализираше акција за сузбивање на трговија со дрога. Во селото Крушопек беше запленет само дел од кокаинот, кој е дел од поголема количина, а крајната дестинација била нашата држава, …

Повеќе

Чулев во 12:30 ќе соопшти детали за вчерашната заплена на кокаин

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, во 12:30 часот на прес конференција ќе ги соопшти деталите за вчерашната акција во која беше запленет кокаин. За заплената се лицитираше со бројки во отсуство на официјални информации. За тоа време пак, функционери на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи од вчера пишуваа …

Повеќе

Стружанец фатен со кокаин

Во текот на вчерашниот ден, жител на струшкото село Мислешево бил уапсен, откако бил фатен со пакувања кокаин. „На 11.02.2020 околу 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Струга на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга го лишиле од слобода К.М.(38) од струшкото село Мислешево, затоа што при преглед кај него биле …

Повеќе

Припадник на полициските служби шмрка кокаин во кафуле во Прилеп

Припадник на полициските служби од ОВР Прилеп, јавно, во сред кафеана, шмрка кокаин и тоа за време на работа, тврди читател од Прилеп кој бил присутен на лице место и за истото достави и фотографии до А1он. Порталот наведува дека личноста важи за човек од доверба на опозициската партија.

Повеќе

Славата ја уништи: Користеше кокаин, рушеше рекорди во пиење вотка, беше во врска со брачен пар…

Кејт Мос наполни 46 години, но и понатаму останува еден од најплатените и најфотографираните фотомодели во светот. Својата кариера ја започна уште на 14-годишна возраст, кога бил препознаен нејзиниот талент. Таа никогаш не се прилагодува на трендовите, туку останува верна на својот шик-винтиџ стил. Но, од друга страна, таа успева …

Повеќе