Уапсени крадци во Прилеп, ги фатиле на лице место

од Nikola Popovski

На 19.05.2024 во 22.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Б.С.(27) и Д.Д.(22), двајцата од Прилеп.

Тие биле затекнати при извршување на „тешка кражба“ од плац на правно лице од Прилеп. Притоа, тие физички нападнале полициски службеник кој не бил на работа, а го пријавил настанот.

Тие биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Слични содржини