УЕФА ќе истражува: Дали македонските фудбалери ги прекршиле здравствените протоколи?

од Nikola Popovski

Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе испита можни прекршувања на здравствените протоколи од страна на нашата репрезентација, во врска со тестирањето за коронавирус на Европското првенство.

Како што беше објавено денес, УЕФА ќе истражи „лошо однесување и можно кршење на правилата“ на репрезентативците на Македонија, во врска со земање примероци при тестирање на корона, во сабота во Амстердам, пред натпреварот со Холандија.

Нашата репрезентација загуби со 0: 3 и го заврши првото големо натпреварување без бодови.

Против Фудбалската федерација на Македонија ќе биде поднесено можно дисциплинско обвинение и индивидуално нема да важи за играчите.

Слични содржини