Уште 28.000 вакцини на „Фајзер“ пристигнаа во Србија

од Берта Китинска

Уште 28.080 дози од вакцината против коронавирус на „Фајзер“пристигнаа денес во Србија, соопшти Министерството за здравство за Танјуг.

Вакцините биле доставени до Институтот Торлак.

Станува збор за редовна достава на вакцините „Фајзер“, додаваат во Министерството.

loading...

Слични содржини