ВИДЕО: Невреме во Велес

од Берта Китинска

Претладнево невреме со ветер, дожд и силен град  го зафати Велес.

На објавените снимки на социјалните мрежи се гледа како за кратко време улиците во градот  беа преплавени со вода што го отежна движењето на сообраќајот.

Слични содржини