Во авион од Иран пронајдено тело на маж

од Stefanija Kuzmanovska

Тело на маж е пронајдено во авион од Иран на аеродромот во Франкфурт.

Телото на мажот било пронајдено при технички преглед на авионот, соопшти полицијата.

Според весникот „Билд“, авионот на „Луфтханза“ се вратил од Техеран во четвртокот наутро.

Слични содржини