ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот Пендаровски

од Берта Китинска

По седницата на Советот за безбедност ќе се обрати шефот на државата, Стево Пендаровски.

Се чека одлука дали се продолжува вонредната состојба.

Слични содржини