ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Пукање во регрутен центар во Русија

од Stefanija Kuzmanovska

Шефот на воениот оддел во Уст-Илимск, Русија, е тешко повреден кога бил застрелан од млад човек кој денеска требало да биде мобилизиран.

Според локалните медиуми, Александар Елисеев се здобил со прострелна рана во главата.

Пред да пука, младиот човек (25), кој е идентификуван како Зина Руслан, наводно рекол: „Сега сите ќе си одиме дома“.

Лекарите се борат за животот на ранетиот Елисеев.

Слични содржини