Вучиќ јаде паризер со мајонез, а неговата сопруга се фали со појадокот: „Чини помалку од 300 динари“

од Vladimir Zorba

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ објави видео како јаде паризер со министрите Синиша Мали и Томислав Момировиќ, чие намалување на цената тој лично го најави минатата недела. Малку го „среди“ сендвичот со мајонез и јогурт, а видеото секако брзо стана вирално.

„Нешто што народот го сака, нешто на што пораснавме, нешто што и денес често го јадам, особено во авион кога одам во странство, барам да ми направат сендвич токму од овој тип на паризер. Не го правиме ова за да покажете дека сме обични луѓе“, вели Вучиќ на снимката.

За разлика од Вучиќ, кој наводно сака паризер, а очигледно и „српскиот народ“, неговата сопруга Тамара се пофали со здрав живот и на социјалните мрежи објавува како го започнува денот.

Менито на првата дама на Србија содржи овошен микс од јагоди, боровинки, малини и јаболка, а потоа чинија овесна каша прелиена со вода и на крајот кафе.

Тамара Вучиќ Инстаграм
Тамара Вучиќ Инстаграм

Српските медиуми блиски до Вучиќ не пропуштија да коментираат дека Тамара Вучиќ „има толку одлична линија и витко тело“ токму поради нејзиниот здрав живот, како што препорачуваат нутриционистите.

И додаваат дека појадокот што го јаде првата дама на Србија „чини помалку од 300 динари“.

Слични содржини