Вухан: Пристигнаа 13 експерти на СЗО, двајца задржани под сомнение дека се заразени

од Nikola Popovski

Светската здравствена организација денес соопшти дека двајца експерти од нејзината мисија, за утврдување на потеклото на новиот коронавирус во Кина се уште се во Сингапур, поради тестирањата за Ковид 19.

Останатите 13 експерти пристигнале во Вухан, пренесува Ројтерс.

Сите 15 членови на мисијата на СЗО биле негативни пред заминувањето, а во Сингапур, сите беа исто така се негативни на тестот, но кај двајца членови на тимот биле пронајдени антитела и тие повторно се тестираат, соопшти СЗО.

loading...

Слични содржини