Заев: Кочи Мицко, вториот круг е пред нас

од Берта Китинска

Лидерот на СДСМ Зоран Заев одржа прес конференција еден час после полноќ, на која соопшти дека на крајот власта ќе ги добие локалните избори и уште еднаш му порача „кочи Мицко“, исто како што порача Љупчо Николовски.

„Кочи Мицко, вториот круг е пред нас. Убеден сум дека ќе имаме повеќе градоначалници и со тоа нема да има дилема кој е победник на овие локални избори“, одговори Заев

Слични содржини