„Затоа ќе одиме по ѓаволите“: Трамп го критикуваше Бајден

од Nikola Popovski

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се огласи по повод видеото во кое се гледа како неговиот наследник, Џо Бајден, користел ливчиња за потсетување за време на неодамнешната прес-конференција, во која имаше и некои тези против Трамп.

Трамп сподели видео на Телеграт, кое го објави телевизиската мрежа „ОАН“, со коментар:

„Можете ли да поверувате? Не е ни чудо што нашата земја ќе оди по ѓаволите“.

Тоа е прес-конференција што Бајден ја одржа во Корнвол, Англија, каде што се одржа самитот на Г7.

Медиумите објавија дека ливчињата содржеле одговори на можни новинарски прашања, вклучувајќи ги и оние што може да се однесуваат на Министерството за правда.

Слични содржини