Затвореник од Велес почина во „Идризово“

од Vladimir Zorba

На 03.02.2023 во 15.15 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека во затворот починал осуденикот Д.Х.(27) од Велес.

Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Слични содржини