Земјотрес го стресе Скопје – Епицентарот во Илинден

Земјотрес во Скопје.

Предмалку беше почувствуван земјотрес во скопската околина.

Според првичните информации јачината е 3,4 степени по Рихтер, а епицентарот во близина на Илинден

loading...

Слични содржини