ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ ЦРНА ГОРА: Епицентарот е на 17 километри од Подгорица

од Nikola Popovski

Земјотрес со јачина од 2,9 степени ја стресе областа 17 километри северно од Подгорица, објавено е на веб-страницата на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија.

На Твитер-профилоѕ на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар се наведува дека земјотресот бил со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала.

На веб-страницата на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија се наведува дека земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

 

loading...

Слични содржини