Жената родена во овој хороскопски знак е ВИСТИНСКИ херој

од Берта Китинска

Посветена, снаодлива, дискретно духовита, вредна, практична, претпазлива, скромна, срамежлива, прецизна – сето ова е жена родена во овој хороскопски знак. Нејзина животна мисија е да биде херој.

Таа е – Девица!

Со Девицата владее планетата Земја, поради што е практична и мислите ги темели на реалноста, а не на фантазијата. Таа шета низ животот со нозе цврсто на земја, шетајќи грациозно и нежно во неговата претпазлива реалност.

Фокусиран на детали, ова е „жена динамит“ која буквално мисли на сè и секогаш можете да сметате на неа. Тој систематски пристапува кон сè и сака рутини за планирање. Слободното време претпочита да го поминува на долги прошетки во природа или работа во градината. Нејзина голема доблест е што секогаш и секаде пристигнува на време. Можеби изгледа ладно и отсутно, но всушност е срамежлива и неодлучна.

Љубов

Целосно посветена кога е во врска, Девицата е сигурна и лојална и ги мери сите детали пред да се посвети на некого. Ова не значи дека таа бара некој што е совршен (бидејќи такво лице не постои), туку некој со кого ќе се согласува совршено.

Скромна и конзервативна во многу области од животот, Девицата сака нејзиниот партнер да ја преземе иницијативата. Строга кон себе, потврдата на нејзиниот партнер е важна за неа. Најдобро одговара со Шкорпија, Близнаци, Рак, Бик и Јарец.

Пријателство

Сигурна и секогаш корисна, пријателката Девица ќе биде тука за секој важен настан во животот на нејзините пријатели. Исто така, таа никогаш нема да ги заборави родендените на луѓето кои и се важни. Нејзината критична природа и практична личност ја прават пријателка што знае да даде одличен совет, но само кога ќе ја прашаат затоа што не ‘се меша’ во туѓи работи самоиницијативно.

Кога сакаат да и се заблагодарат за помошта, нејзините пријатели треба да го сторат тоа на дискретен начин Девиците се скептични кон големите гестови и гласните изрази на емоции. Повисоките цени се поедноставни и потивки изрази на благодарност.

loading...

Слични содржини