Жените родени во овие хороскопски знаци се НАЈДОБРИТЕ СОПРУГИ

од Stefanija Kuzmanovska

Кога станува збор за избор на животен партнер, можеби ќе сакате да го земете предвид и советот на астрологијата. Судејќи според астрологијата, жените родени во знаците на Рак, Овен и Лав се сметаат за најдобри сопруги.

Рак

Љубовта која Ракот ја дава е безусловна и жената родена во овој знак е подготвена да направи се за својот партнер.

Неговата среќа ѝ е важна во секое време, а идејата за топол семеен дом е нешто за што таа секогаш сонува.

Најчесто е голем љубител на храна, одличен готвач и особено сака да готви за другите. Таа ќе биде посветена мајка која секогаш ги става своите деца на прво место, а од мажот во животот очекува само љубов и искреност.

Овен

Жените Овен се силни, способни и бестрашни, а токму тоа ги прави одличен животен партнер.

Храбра е и силна, но истото го очекува и од партнерот.

Таа е реална во љубовта и тешко е да се освои. Мажот кој ќе успее во тоа може да биде сигурен дека таа е навистина вљубена во него. Таа е строга мајка, а со своите воспитни методи ги претвора своите деца во победници и лидери.

Лав

За гордиот, страствен и шармантен Лав не е тешко да придобие некого. Иако често се фокусира на себе, таа го прави тоа исклучиво за да ги направи другите подобри. Љубовта ја дава несебично, заштитнички е настроена кон децата и често е столб на семејството.

Слични содржини