Жерновски: Ќе гласам за Горан Герасимовски затоа што сакам отворена и демократска општина

од Берта Китинска

Андреј Жерновски, поранешен градоначалник на општина Центар изрази јавна поддршка за Горан Герасимовски кандидат на СДСМ и Коалицијата за општина Центар.

-Јас во недела ќе гласам за Горан Герасимовски затоа што ќе гласам за отворена и демократска општина, вели Жерновски во видео пораката.

Слични содржини