Жичарницата на Водно од утре прекинува со работа

од Берта Китинска

Oд утре, петок (13.03.2020 год), нема да сообраќаат трите автобуски линии до средно Водно (25, 25А и 25Б), а со работа ќе прекине и Жичарницата.


Одлуката ќе важи во наредниот период, односно до идните одлуки согласно препораките и мерките за заштита и превенција од корона вирусот.

Слични содржини