📸 ПРВА ФОТОГРАФИЈА од кралот Чарлс откако се дозна дека има рак

од Stefanija Kuzmanovska

Кралот Чарлс бил фотографиран за првпат откако беше откриена неговата дијагноза дека има рак.

На фотографијата се гледаат кралот и неговата сопруга Камила во автомобил додека се возат кон Бакингемската палата.

Се верува дека тој бил пренесен во Сандригам со хеликоптер.

Слични содржини