Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Малата Мила ја победи болеста, по хемотерапијата заѕвони на ѕвончето во Детската клиника во Скопје (ВИДЕО)

Мила вчера заврши една голема битка и сите се радуваме заедно со неа. Малата Мила заѕвоне на ѕвончето за оздравување и тоа значи дека ја победила болеста и заминува дома. По Румеса, Мила е второто детенце кое овој месец заминува здраво и живо дома. „Многу мила, една мала Мила! Денес …

Повеќе

Рита Вилсон: Преживеав и рак и ковид-19

Актерката Рита Вилсон на 29 март прослави 5 години откако се излечи од карцином, а се нарече себе и „преживеана во пандемија од ковид-19“. Овој датум е значаен за неа, а сега доби уште поголемо значење, со тоа што конечно со Том Хенкс ја напуштија Австралија и се вратија дома …

Повеќе

Овие се четирите најемпатични хороскопски знаци

На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема доблест која ја немаат сите, бар не толку изразена како кај овие хороскопски знаци. Рак Оние кои се родени во знакот Рак можат да бидат …

Повеќе

Шенон Доерти бесна на оние кои ја прекршија изолацијата

Актерката Шенон Доерти, која ја паметиме по улогите во „Беверли хилс“ и „Волшебнички“ со години се бори со опасниот рак. Нејзе многу ја плаши оваа ситуација со пандемијата на коронавирусот. Пред извесно време објави дека ракот ѝ се вратил и дека е во четврт стадиум. Но, уште повеќе е загрижена …

Повеќе

Овие хороскопски знаци отворено зборуваат за своите чувства и секогаш ќе се тука да ве ислушаат

Кога некој ќе ве праша како сте, дефинитивно не очекува дека ќе почнете да му зборувате за се и сешто. Но, без оглед на тоа, некои луѓе навистина имаат моќ да ве ислушаат кога имате проблеми и секогаш се тука за вас. Рак: Се што сакаат да зборуваат се чувства …

Повеќе

Овие хороскопски знаци се најголемите хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон болестите. И при најмала болка, следниве пет знаци веднаш помислуваат на најлошото. 1. Девица Девицата е најголем хипохондрик. Постојано прави некои истражувања и замислува дека …

Повеќе

Тешко ќе ги прочитате: Ова се најкомплицираните хороскопски знаци

Без оглед на то колку луѓето изгледаат отворено и приступачно, некои од нив тешко ќе ги прочитате и сфатите што точно мислат. Тоа е една од карактеристиките кои ги имаат овие три хороскопски знаци кои се обвиени со вел од тајни, иако на прв поглед изгледаат топло и дружељубиво. Рак …

Повеќе

Личностите родени во овие знаци се најдобар избор за сериозна врска

Луѓето родени под емоционално позрел хороскопски знак, правилно ќе ја дефинираат врската, ќе ве фатат за рака и ќе ве запознаат со своите родители. PixabayСепак, некои хороскопски знаци имаат тенденција за достигнување емоционална зрелост побрзо од другите, па доколку сакате зрел, верен, комуникативен партнер, тогаш овие хороскопски знаци се идеални …

Повеќе

Сезоната на Риби ќе им донесе среќа на љубовно поле на овие хороскопски знаци

Сезоната на Риби на поедини хороскопски знаци ќе им донесе среќа кога станува збор за заљубување и наоѓање на сродната душа. Кога започнува сезоната на Риби? Сезоната на Риби веќе започна на 19 февруари, а ќе трае се до 20 март. Сезоната на Риби за многумина е совршена прилика да …

Повеќе

Започна сезоната на Риби: За овие три хороскопски знаци ќе биде посебна

За време на поголемиот дел од сезоната на Риби, нашата среќа ќе биде пореметена од ретроградниот Меркур, но поради тоа не треба да очајувате. Тоа посебно важи за овие три хороскопски знаци, на кои ѕвездите ќе им се насмевнат. 1. Рак Животот има чудни патишта, па не можете да негирате …

Повеќе