📸 Розовиот фустан на Блејк Лајвли ги сруши сите на земја

од Radmila Tasevska

Блејк Лајвли реши да ја заврши 2023 година спротивставувајќи се на најпопуларниот тренд на студената сезона, тивкиот луксуз. Наместо гола и минималистичка комбинација, Блејк Лајвли реши да се појави во ултра тесен розов фустан, обвиен со капут во иста боја и во неверојатни потпетици. А згора на се – балски ракавици, зарем комбинацијата не би добила доза гламур?

Актерката се одлучи за својата луксузна розова комбинација во петокот, додека ја поддржа својата пријателка, актерката Америка Ферера, на специјалната проекција на филмот Барби во Њујорк, пренесе Стандард лајф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blake Lively (@blakelively)

Таа се одлучи за едноставен фустан од познатиот дизајнер Оскар де ла Рента. Фустанот без ракави има надуено здолниште од вештачко крзно и соодветни долги оперски ракавици. Таа го обложи жешко розовиот ансамбл со соодветно розево палто на Valentino и додаде пар соодветни розови сатенски потпетици Malone Souliers. И, секако, клач чанта со кристали – незаменлива за празнична комбинација.

Шминкерите решија да се поклопат со изборот на „барбикор“ на актерката, па ги усогласија образите со усните – светло розова нијанса совршена за русокоси со нежен тен.

Слични содржини