20-годишник силувал малолетничка со која бил во врска

од Nikola Popovski

Mинистерството за внатрешни работи (МВР) информира дека поднело кривична пријава против 20-годишник бидејќи се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка.

-СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Ш.(20) од Струмица, поради постоење основано сомнение дека на 05.11 и 06.11.2022 во с.Иловица извршил обљуба врз малолетничка.

Според пријавата, со девојчето бил во љубовна врска, велат од полицијата.

Слични содржини