5 најотпорни градови во Македонија: Овие места имаат најмал број активни лица со Ковид 19

од Берта Китинска

Во последните 24 часа се направени 1.630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаја на Ковид-19.

Денеска беа забележани два смртни случаи. Во болнички услови се починати се две лица, пациент од Охрид (77) и пациент од Радовиш (62).

Овие пет града веќе една седница бележат мал број на активни преносители на коронавирусот:

Крушево 20, активни 3

Демир Хисар 61, активни 2

Пехчево 42, активни 3

Кратово 24, активни 2

Неготино 49, активни 2

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17.200, бројката на оздравени пациенти е 14.312, на починати е 712, а во моментот бројот на активни случаи изнесува 2.176.

loading...

Слични содржини