Аеродром, Центар и Карпош лидери по бројот на активни случаи

од Vladimir Zorba

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 144 нови случаи на Ковид-19, починати се осум лица, а оздравени 97.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 57
• Гази Баба – 73
• Аеродром – 84
• Карпош – 73
• Центар – 76
• Кисела Вода – 55
• Ѓорче Петров – 28
• Бутел – 32
• Шуто Оризари – 15
• Студеничани – 9
• Сарај – 18
• Арачиново – 9
• Илинден – 14
• Сопиште – 3
• Чучер Сандево – 4
• Петровец – 7
• Зелениково – 2
• Странец – 6
• Нераспределен-2.

loading...

Слични содржини