Ахмети: Победивме убедливо во Сарај и Липково, водиме во Тетово и Кичево

од Nikola Popovski

ДУИ издвојува голема победа. Покажаа луѓето уште еден успех на партијата и затоа сакам да им честитам на граѓаните, вели лидерот на ДУИ, Али Ахмети на прес-конференција.

Тој потенцира дека партијата победиле уште во прв круг во Липково, Сарај, Пласница.

-Водиме во Тетово,Чаир, Кичево, Струга, Желино, Арачиново, Боговиње, Долнени…, соопшти Ахмети.

Слични содржини