Американска амбасада за средбата Мицкоски-О‘ Брајан: Потенцирана важната улога што сите политички партии треба да ја имаат за поддршка на евроинтегративниот процес

од Radmila Tasevska

Американската амбасада во Северна Македонија вечерва информираше за средбата на помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања Џејмс О’Брајан со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

– О’Брајан потенцира дека САД силно го поддржува патот на Северна Македонија кон членството во ЕУ, како и важната улога што сите политички партии во земјата треба да ја имаат за поддршка на овој процес, се вели во објавата на „Фејсбук“.

Претходно, за средбата информираше и ВМРО-ДПМНЕ.

Слични содржини