Битолчанец предизвикал пожар во казино

од Nikola Popovski

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција.

Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Т.(35) од с.Долно Оризари, битолско.

Тој се сомничи дека на 02.03.2024 околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски” во Битола.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини